menu

Get your dropdown menu: profilki, free stuff: freetems

Fotorelacja 6


 • W piątek 5.01.2018 r grupa Fioletowa miała okazję do wspólnego kolędowania z nauczycielem Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne, a ochotnicy mogli spróbować swoich sił w solówkach. • Góra grosza. W tym roku udało nam się uzbierać 387,04 zł Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.Dziękujemy za zangażowanie w akcję, której koordynatorem była pani Marzenka z grupy I.
 • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, Przedszkolaki długo oczekiwały na bal - 3.01.2018 r w naszym przedszkolu pojawiły się księzniczki, wróżki, rycerze inne bajkowe postacie. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych konkursach i zabawach, a skoczna i wesoła muzyka zachecała dzieci do tańca. Wielkie podziękowanie dla rodziców , którzy zaangażowali się  w przystrojenie sali balowej, wyglądała ona bajecznie i kolorowo!!!

 • Przed samymi świętami odwiedził nasze przedszkole orzełek z GKS Past ze świątecznymi życzeniami i drobnymi upominkami dla naszych milusińskich
 • Czas przedświąteczny jest bardzo pracowity dla dzieci z naszego przedszkola, Dzieci z wszystkich grup przygotowały drobne upomink dla swoich bliskichi w postaci stroików i kartek z życzeniami. Praca sprawiała im dużo radości, a efekt końcowy byl bardzo zadowalający. Stroiki ozdobią swiateczne stoły w domach dzieci. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu wokół choinki.

 • W poniedziałek 18.12.2017 w naszym przedszkolu obyła się wigilia. Świętowanie rozpoczeliśmy od obejrzenia Jasełek, następnie dzieci ze wszystkich grup zasiadły wraz z nauczycielami i personelem przedszkola do wspólnego stołu. Pod choinką znalazły się piękne prezenty, a w salach rozbrzmiewały kolędy. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie niespodzianek !
 • 14.12.2017 Grupy Fioletowa i Żółta były na wycieczce w Żorskim Centrum Regionalnym w Osinach, Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w warsztatch na temat tradycji Bożonarodzeniowych na śląsku.

 • Dnia 7.12.2017 nasze przedszkole odwiedziła Pani Zima. 
  Dzieci poznały zwiastuny nadchodzącej pory roku. Wszyscy aktywnie uczestniczyli we wspólnych śpiewach i tańcach! Śnieżna Dama przygotowała dla dzieci konkursy z nagrodami. Mamy nadzieję, że Zima odwiedzi nas również w Święta
 • "Barbórka" obchodzona 4 grudnia na cześć św. Barbary, patronki górników, to ważne święto dla naszego regionu. W naszym przedszkolu obchodziliśmy je 11.12.2017.
  Pani dyrektor powitała gości, nastęnie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który bardzo spodobał się Górnikom. Podczas spotkania dzieci mogły bliżej poznać górnicze tradycje, pracę górników i ich atrybuty. Na zakończenie dzieci podziękowały Gościom za spotkanie kwiatami i gromkim „Sto lat”, a Górnicy odwdzięczyli się miłymi słowami i obdarowali wszystkich słodyczami.

 • 6.12.2017 nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany przez dzieci gość. Mikołaj przyniosł wspaniałe prezenty, co widać było po emocjach towarzyszących podczas rozpakowywania . Bardzo dziękujemy zaangażowanym rodzicom w ten "magiczny dzień"

 • Puszyste, mięciutkie, duże, małe, kolorowe, te całkiem misiowe i nieco mniej misiowe. 24 listopada pluszowe maskotki „przybyły” z przedszkolakami , aby bawić się i świętować Dzień Pluszowego Misia. Od rana w naszym przedszkolu trwały misiowe zabawy.

 • 14 listopada dzieci z gr. III odwiedziły bibliotekę. Wysłuchały opowiadania "Detektyw Pozytywka". Poznały znaczenie słów: rysopis, linie papilarne, dowiedziały się w jakich sytuacjach są one potrzebna. Poznały też ślady zwierząt i dowiedziały się w jakich środowiskach żyją. • Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Trzyletnie przedszkolaki rozpoczynające przygodę w naszym przedszkolu zaprezentowały długo przygotowywany program. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor oraz wychowawcę panią Marzenkę. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. • Gratulujemy laureatom miedzyszkolnego konkursu plastycznego "Dary jesieni" 
  Ola Gajda - praca indywidualna I miejsce
  , grupa Fioletowa - praca całej grupy - II miejsce
 • W czwartek 19 października na zajęciu dzieci z grupy IV utrwalały poznane literki. Każde z nich chciało brać udział w rozwiązywaniu czegoś ciekawego. Układały literkowe puzzle, domino literowe, wyskakiwały na macie literkowej proste wyrazy,rzucały literkową kostką.Dzieci czteroletnie również miały coś dla Siebie i bardzo były zaangażowane w liczne zabawy. Było super!!!


 • 20 października dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach z piłką prowadzonych przez trenera Mariusz. Było głośno, żywo i wesoło!
 • W październiku grupa IV rozpoczęła kolejny cykl spotkań w bibliotece na ul.Junaków. Dzieci uczestniczyły w zajęciu " Literacka miarka czytelnika". Tym razem Panie z biblioteki przygotowały dużo ciekawych zadań do wykonania. Dzieci jak zwykle były zachwycone tyn co zrobiły i postanowiły wszystko zanieść do domu, aby pokazać rodzicom.


 • Październik to miesiąc bezpieczeństwa. Dzieci z grupy IV nie tylko spotkały się z Panem Policjantem, ale również samodzielnie wykonały piękne prace plastyczne      "Przejście dla pieszych" . Młodsze dzieci również świetnie sobie poradziły! Brawo!


 • 20.10.2017 Przedszkolaki świętowały Dzień Ziemniaka. W tym dniu grupa Fioletowa uczestniczyła w zabawach badawczych oraz ruchowym z solenizantem w roli głównej. Na koniec przedszkolaki wykonały Pana Bulwę
 • 12.10.2017r nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Wygłosił pogadankę na temat bezpieczeństwa, omówił pracę Policji, a ugruntowaniem zdobytej wiedzy były konkursy przeprowadzone przez Panią Małgosię. Dzieci podziękowały Policjantowi kwiatami i piosenką. To było bardzo przyjemne spotkanie!


18.10.2017 w pierwszej grupie przedszkolaki obchodziły dzień ziemniaka: poznały smak, zapach i ksztalt ziemniaka. Na koniec ziemniaki zamieniły sie w pieczątki, ktorymi dzieci stemplowaly sylwety warzyw • Kolorowa jesień - dzieci z grupy fioletowej i zielonej zdbywały wiedzę na temat darów jesieni w sadzie i ogrodzie. Podsumowanie tygodnia było bardzo smaczne,... zarówno sałatka owocowa jak i surówka marchewkowo-jabłkowa znikała szybko z talerzy

 • 6.10 2017 Obchodziliśmy w naszym przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU. W tym dniu dzieciaki brały udział w grach , zabawach integracyjnych oraz zarażały uśmiechem pracowników naszego przedszkola.
 • 5.10 2017 Dzieci z naszego przedszkola miały okazję podziwiać Gliwice jadąc kolejką turystyczną "Ciuchcią Martusią". Mimo deszczowej aury dzieciaki miały nie lada frajdę jadąc ogrzewanymi wagonikami z muzyką na pokładzie. Podczas przejazdu pan kierowca opowiadał o mijanych atrakcjach:stadionie Piast Gliwice i Radiostacji.

 • 3.10.2017 Grupa Zielona odwiedziła bibliotekę. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Szukając Marudka". Rozmawiały na temat opieki nad zwierzętami. Wykonały piękne prace plastyczne: domek dla małpki, domek dla węża, domek dla pieska. Otrzymały balonowe zwierzątka oraz zakładki do książek.

 • Dzisiaj w przedszkolu było bardzo kolorowo dzięki rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów dla dzieci oraz wyjątkowemu gościowi. Dzieci uczestniczyły w licznych jesiennych konkursach. Jedni zbierali owoce inni mieli twardy orzech do zgryzienia...Cieszymy się ogromne, że mogliśmy wspólnie przywitać jesień i cieszyć się z jej
  nadejścia, gdyż przynosi nam swoje dary i ubiera świat pięknymi kolorami.

 • 20.09.2017 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka z tej okazji otrzymaliśmy życzenia wraz ze słodkim począetunkiem od Samorządu miasta Gliwice
 • 22.06.2017 dziewczynki  z naszego przedszkola odwiedziły PM nr 25 z przesłaniem ekologicznym, "Ekologia - mądre słowo" Przedszkolaki oraz kadra bardzo miło nas przyjęli.
 • 13.06. 2017 w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs "Bezpieczny przedszkolak", który był podsumowaniem przedsięwzięcia realizowanego w zespole przedszkolnym z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki przeprowadzanego przy współudziale funkcjonariuszy III Komisariatu Policji w Gliwicach.
https://www.gliwice.eu/aktualnosci/express-codzienny-miasto/bezpieczenstwo-podstawa


 • Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych wychowanków w konkursie plastycznym "Wiosenne inspiracje" . Gratulujemy • 9.06.2017 grupę Pomarańczową odwiedziła pani stomatolog (mama Hani), która przypomniała dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej :dbanie o zęby, wizyty w gabinecie. W ramach akcji Cała polska Czyta Dzieciom przeczytała dzieciom bajkę "Zuzia idzie do dentysty" Bardzo dziękujemy!
 • 1.06.2017 W końcu doczekaliśmy się tak długo oczekiwanego Dnia Dziecka 😃 W tym dniu przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Były bajecznie duże bańki mydlane, można było sprawdzić swoją sprawność podczas wyścigów na torze przeszkód, uczestniczyć w zabawach z chustą lub poszaleć w muzycznych rytmach z Minionkiem. Dzień zakończył się słodką "Niespodzianką". Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwała Rada Rodziców.  Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci i personelu. • 31.05.2017 W naszym przedszkolu gościoło -kino sferyczne. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w seansie pt "Polaris". Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity, panoramiczny obraz. Dodatkową atrakcją było to, że podczas oglądania bajki -można, a nawet trzeba leżeć.
Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.
Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.
 • 30.05.2017  w naszym przedszkolu było bardzo wesoło. Wszystkie dzieci miały okazję poszaleć na Dmuchanym Zamku - Pierwsza atrakcja w ramach świętowania Dnia Dziecka.
Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.
Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.Zdjęcie użytkownika Anna Pacoń.
 • 27.04.2017  nasze przedszkole odwiedził iluzjonista. Swoją magią wprowadził w zachwyt nie tylko dzieci...

 • 26.04.2017 grupy ŻÓŁTA i NIEBIESKA były na wycieczce w kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Program wycieczki obejmował zwiedzanie kopalni, spotknie ze skarbnikiem oraz przepływ łodziami. • 25.04.2017r grupa IV była na wycieczce w Kolejkowie. Dzieci miały okazję obejrzeć miniaturowe makiety Gliwic, wioski indiańskiej, życia Dzikiego Zachodu jak i wiele innych.
Zdjęcie użytkownika Kasia Minor.
Zdjęcie użytkownika Kasia Minor.

Zdjęcie użytkownika Kasia Minor.

Zdjęcie użytkownika Kasia Minor.


 • 22.04.2017 Obchodzimy Dzień Ziemii. W tym dniu wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyły w obchodach tego święta. Dziewczynki z grup III, IV i V zaprezentowały program artystyczny, dzięki któremu dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o otaczającą nas przyrodę.


 • 5.04.2017 grupy : Pomarańczowa i fioletowa zwiedzały stadion miejski GKS Piast Gliwice, Przedszkolaki miały okazję obserwować piłkarzy podczas treningu na siłowni, kibicowania w mini meczu oraz pograć w piłkę na murawie. • 22.03.2017 nasze przedszkole odwiedzili policjancii. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących eliminowania zabaw, w których występują elementy przemocy i agresji. Dzieci poznały zabawy, w których występują pozytywne wzorce rozwiązań.Natomiast 5.04.2017 Przedszkolaki tworzyły wraz z policjantami mini kodeks pt"Jestem bezpieczny w domu, przedszkolu i na podwórku". Spotkania odbyły się w ramach realizacji Programu bezpieczeństwa i profilaktyki Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 2 w Gliwicach.

 • Grupa niebieska cyklicznie odwiedza Bibliotekę Miejską. Zajęcia nawiązują do aktualnej pory roku. Przedszkolaki brały udział w zajęciach  "W świecie owadów" • Warsztaty "Kartek wielkanocnych" z udziałem dzieci I ich rodziców. Dziękujemy za przybycie i miłą atmosferę. Efekty można podziwiać na wystawie 
 • :) • Wiosna w przedszkolu i w dziecięcych ogródkach. Dzieci miały okazję dostrzeżenia różnorodności nasion oraz poznania warunków niezbędnych do wzrostu roślin.

 • Dzieci z grupy zielonej wzięły udział w wycieczce do STRAŻY  POŻARNEJ.  21.03.2017 Przedszkolaki z grupy Zielonej wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Straży Pożarnej. Dzieci poznały specyfikę pracy strażaka oraz otrzymały wskazówki na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Miały również możliwość przymierzenia kasku strażackiego jak i obejrzenia wnętrza wozu strażackiego.

 •  Wiosno , wiosenko gdzie jesteś powiedz nam !!! 20.03.2017 Wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w pożegnaniu ZIMY i powitaniu WIOSNY. Dzieci miały okazję pooglądać wspaniały program artystyczny w wykonaiu dziewczynek z grupy zielonej, nastęnie przedszkolaki pożegnały symbol zimy- Marzannę okrzykiem "zimo precz!" Miejmy nadzieję, że dzieci skutecznie wypędziły zimę. • 14.03.2017 Przedszkolaki z grupy Żółtej wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Mini Komisariatu. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz rozwijanie postawy obywatelskiej w myśl realizacji hasła "Policjant, nasz przyjaciel". Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji Programu bezpieczeństwa i profilaktyki Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 2 w Gliwicach.


 • 14.03.2017 Przedszkolaki z grupy Fioletowej i Pomarańczowej uczestniczyły w wycieczce do Żorskiego Centrum Regionalnego w Osinach, gdzie zapoznane zostały z tradycjami towarzyszącymi w oczekiwaniu na wiosnę. Program pt "Żegnaj marzanno, zimowa panno" bardzo zainteresował nasze przedszkolaki, co widać na załączonych zdjęciach


 • 27.02.2017 odbył się bal karnawałowy  w naszym przedszkolu. Wszyscy świetnie się bawili, szkoda, że na kolejny bal trzeba czekać aż rok...
 • Grupa Niebieska w bibliotece - temat spotkania "Na dalekiej północy".

 • 23.02.2017 Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu "Opowieść zimowej doliny"  • Program "Bezpieczeństwa i profilaktyki" realizowany przez nasze przedszkole we współpracy z Komisariatem III w Gliwcach. W ramach programu dzieciaki cyklicznie spotykają się z policjantami oraz wybiorą się na wycieczkę do komisariatu.
 • Karnawał w naszym przedszkolu :) 
Wykonujemy dekoracje, stroje, są też tańce i orkiestra
Lecimy w kosmos - zabawy figurami w grupie fioletowej.17.02.2017 hucznie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. 

 • szukaliśmy kota w książkach


 •  uczyliśmy się  rysować KOTA


 •  doskonaliliśmy umiejętność wycinania •  zamienialiśmy się w koty


 •  oglądamy przedstawienie •  uczestniczyliśmy w konkursach i muzycznych szaleństwach


 • zbieraliśmy smakołyki dla kotków przebywających w schronisku. Bardzo dziękujemy za duże zaangażowanie 
Dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczenia w kursie "Bezpieczny miś". Szkolenie odbyło się w przyjaznej atmosferze dla dzieci w wieku przedszkolnym i obejmowało ciekawą i ważną tematykę, miedzy innymi.:

 • motywację do udzielania pierwszej pomocy
 • bezpieczeństwo
 • kontrola czynności życiowych
 • prawidłowe wezwanie pomocy


Przedszkolaki z grupy Fioletowej uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w bibliotece miejskiej. Aktywność maluchów oparta była o książkę  "Śnieżny miś". Na koniec dzieci samodzielnie wykonały śnieżynki, które zabrały do przedszkola.


Grupa Pomarańczowa kolejny raz odwiedziła bibliotekę. Tym razem za pomocą magicznego napoju przygotowanego wg specjalnej procedury, przedszkolaki przeniosły się w krainę bajek.A Hoj

Dzisiaj w naszym przedszkolu przedszkolaki z grupy Zielonej zamieniły się w piratów. Rozwiązując zadania zdobywały kolejne fragmenty mapy, która zaprowadziła nas do  skarbu !!!+


06 .02. 2017 r. gościliśmy Babcie i Dziadków z grup Pomarańczowej i Zielonej. Przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny , czym wzruszyły przybyłych gości.


 


Wczoraj grupa Niebieska  odwiedziła bibliotekę. Tematem zajęć był "Śnieg i śnieżynki"Nasz bałwanek

Dzisiaj wszystkie chętne dzieci z naszego przedszkola ulepiły pięknego bałwanka... może trochę  kanciaty...ale za to NASZ...


"Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy"Dzisiaj wszystkie przedszkolaki wzięły udział w Przedszkolnym Aerobiku.  Zabawy muzyczno-ruchowe wszechstronnie rozwijają, a dodatkowo dostarczają dzieciom wiele radości.

W piątek 13.01.2017 uczniowie SP nr 5 w Gliwicach odwiedzili nasze przedszkole z programem świątecznym w nowoczesnym stylu. Natomiast grupa Niebieska wystąpiła z tradycyjnymi Jasełkami. Obydwa przedstawienia bardzo podobały się publiczności!
A tu zima akurat, chwycił mróz i śnieg już spadł.
dzisiejsze szaleństwa na śniegu grupy Zielonej i Niebieskie j:)

Jasełka w wykonaniu grupy Niebieskiej, zauroczyły publiczność

Jasełka w wykonaniu grupy Niebieskiej, zauroczyły publiczność

Dziękujemy tatusiowi Olka, który w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedził grupę pomarańczową.

Idą święta...Dzieci z grupy fioletowej wykonały stroiki świąteczne dla swoich bliskich.


Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych wychowanków w miejskich konkursach plastycznych:


 •  "Aniołek" organizowany przez ZPM nr 3 w Gliwicach  Minor
I miejsce zdobyła Lenka Minor


 grupa pomarańczowa pracą zespołową zdobyła II miejsce. A tak się cieszyły dzieciaki z nagrody. • "Świąteczna choinka" organizowanym przez ZSP nr 1 w Gliwicach Laura Świerkosz zdobyła I miejsce, natomiast Zuzanka Dębicka II miejsce

JESTEŚMY Z WAS DUMNI :)W piątek 16.12.2016 r wszystkie dzieci w naszym przedszkolu zasiadły do uroczystej wigilii, a pod choinką czekały prezenty dla naszych milusińskich.


Cyklicznie organizowany przez nasze przedszkole konkurs plastyczny pt "Kartka Bożonarodzeniowa", cieszy się dużym zainteresowaniem wśród placówek oświatowych naszego miasta.


W piątek  09.12.2016 nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili policjanci, którzy zapoznali dzieci z bezpieczną zabawą podczas karnawału.
Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w cotygodniowej nauce pływania oraz gry w szachy. W ubiegłym tygodniu zającom towarzyszyły dodatkowe atrakcje związane z Mikołajkami.


Grupa Żółta już po raz czwarty w tym roku odwiedziła bibliotekę. Tym razem przedszkolaki poznały legendę "Skarbnik ze śląskiej kopalni" oraz kilka słów z gwary śląskiej: klapsznita, szychta, wuszt, fajrant. Na koniec wszystkie dzieci w ramach warsztatów plastycznych wykonały górnicze czako.


6.grudnia 2016 nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany Święty Mikołaj. Przedszkolaki zaprezentowały zwoje zdolności wokalne i recytatorskie, w zamian za co zostały obdarzone podarkami.


Jesienno-zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym


Bardzo miło nam poinformować, że dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym "Gliwice w oczach dziecka" organizowanym przez ZPM nr 3 w Gliwicach pod patronatem prezydenta miasta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza i zajęły znaczące miejsca:

I miejsce: Alicja Sułek, Paweł Szmatłoch
II miejsce: Dominika Chmura
III miejsce: Wojciech Bednarz
wyróżnienia: Alicja Lisiecka, Nikola Kubaj, Emilka Reimann
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w odebranie nagród


Czekamy na Mikołaja - grupa ZielonaTydzień zabaw w grupie pomarańczowej wokół tematyki "Urządzenia elektryczne"


30.11.2016 Grupy Pomarańczowa i Fioletowa odwiedziły Muzeum Górnictwa w Zabrzu.29.11.2016 Grupa Fioletowa odwiedziła bibliotekę. Dzieci poznały tajniki życia niedźwiadka, wysłuchały bajki oraz pokolorowały przygotowane ilustracje.
25.11.2016 W tym dniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Puchate i mięciutkie misie opanowały nasze przedszkole. Przedszkolaki brały udział w zabawach z misiami, próbowały miodu, oglądały program artystyczny, a na koniec dnia mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie z Misiem
22.11.2016 Przedszkolaki z grupy Pomarańczowej odwiedziły Raj :) czyli sklep z zabawkami. Wycieczka zrealizowana była w ramach tematyki tygodnia Nasze zabawki. Panie ekspedientki opowiedziały o swojej pracy, a na koniec obdarowały dzieci upominkami.Przedszkolaki z grupy Zielonej poznawały tajniki pracy paleontologa oraz historie dinozaurów.

Miło nam poinformować, że nasza wychowanka Zosia zajęła pierwsze miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym "Dary jesieni ", organizowanym przez SP nr8 w GliwicachGRATULUJEMY !27.09.2016 grupa Pomarańczowa odwiedziła bibliotekę. Pani bibliotekarka zabrała dzieciaki w podróż do Australii. Przedszkolaki poznały zwierzęta oraz miejscową kulturę. Na koniec wszystkie dzieci tworzyły barwną rafę koralową.


26.10.2016 Grupy Niebieska, Żółta i Zielona były na wycieczce w Muzeum Chleba w Radzionkowie, która obejmowała :

 • zwiedzanie muzeum
 • projekcję filmu "Ballada o bochenku chleba"
 • lekcję w starej klasie na temat  szacunku do chleba oraz
 • własne wypieki 

20 października wszystkie przedszkolaki miały okazję wziąć udział w przedstawieniu "Gajowy Chrobotek". Aktorzy przybliżyli dzieciom temat ekologii, a przede wszystkim szacunku do zwierząt  i roślin spotykanych w lesieJesienne prace w grupie Niebieskiej

Mały artysta

14.09.2016 dzieci z grupy pomarańczowej gościły panią stomatolog,  która w bardzo obrazowy sposób przekazała cenne informacje dotyczące higieny jamy ustnej. Przedszkolaki były żywo zainteresowane tematem, aktywnie uczestnicząc w zajęciach. Pani doktor nagrodziła maluchy dyplomami i drobnymi upominkami w postaci szczoteczki i pasty. Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech  Takie motto przyświecało  naszym przedszkolakom  w Międzynarodowym Dniu Uśmiechu. 7.10.2016 dzieciaki z naszego przedszkola rozsyłały uśmiechy wśród mieszkańców i pracowników najbliższego otoczenia
04.10.2016 Nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Policjanci przekazali cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Przedszkolaki wykazały się posiadaną wiedzą i podzieliły własnymi doświadczeniami. Dodatkową atrakcją była możliwość pooglądania z bliska radiowozu oraz wydawanych przez niego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 


  

 

23.09.2016  Obchodziliśmy Pierwszy Dzień Jesieni.   Dzieci ze smutkiem pożegnały słoneczne lato. Zaraz po tym Kolorowa Jesień zaprosiła je do wspólnej zabawy. Następnie dzieci obejrzały dary z kosza, które Pani Jesień przyniosła do przedszkola: warzywa, owoce oraz skarby z parku i lasu.
W tym dniu w naszym przedszkolu było bardzo kolorowo, ponieważ w modzie przedszkolnej królowały barwy jesieni, dopełnione jej atrybutami.
Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola barwnym korowodem przeszły ulicami osiedla wzbudzając poruszenie wśród jego mieszkańców.15,09.2016 Przedszkolaki z grupy pomarańczowej odwiedziły bibliotekę na ul. Piastowskiej w Gliwicach. Tematem spotkania była Hiszpania. Maluchy poznały podstawowe zwroty w języku Hiszpańskim oraz charakterystyczne  miejsca. Spotkanie zakończyła bitwa pomidorowa (balonowa)


13.09.2016 Przedszkolaki z grupy Pomarańczowej poznawały zasady Ruchu Drogowego